Chór UM to nie tylko Klub Anonimowych Chóroholików (w skrócie KAC). Nie tylko lubimy śpiewać, ale też jesteśmy otwarci na nowości.

W związku z tym w naszym repertuarze znajdują się nie tylko utwory napisane specjalnie na chór, ale też liczne aranżacje utworów popularnych czy kompozycji jazzowych. Śpiewamy zarówno a capella, jak i z towarzyszeniem fortepianu, bębna, a nawet całej orkiestry. W bieżącym repertuarze znajdują się zarówno utwory kompozytorów polskich, jak i zagranicznych.

Chętnie uczestniczymy w wydarzeniach kulturalnych Poznania i okolicznych miejscowości, zapewniając oprawę muzyczną Dni Sportu UM czy Mszy Świętych w poznańskich świątyniach. Często jesteśmy też zapraszani do uświetnienia dyplomatoriów absolwentów naszej prześwietnej Uczelni. Zapewnienie naszym Słuchaczom chwili rozrywki, wzruszenia czy radości jest możliwe dzięki bardzo różnorodnemu repertuarowi.

Z równą pasją śpiewamy utwory muzyki dawnej, co współczesnej; wykonujemy nie tylko utwory klasyków, takich jak Bach, Beethoven i Mozart, ale też mniej znanych kompozytorów. Nieobce nam są gorące rytmy argentyńskie ani Negro Spirituals. Nie pogardzimy też muzyką ludową ani weselnymi przyśpiewkami ;) Tyle samo serca wkładamy w wykonanie utworów pasyjnych, co kolęd.

Mamy nadzieję, że to słychać!

  • Jeśli masz ochotę nas usłyszeć, zapraszamy do odwiedzenia zakładki Nagrania oraz Video. ;)
  • Jeśli chcesz zobaczyć nas na żywo, zapraszamy do regularnego odwiedzania zakładki Koncerty. Specjalnie dla Ciebie staramy się, by wszelkie informacje dotyczące naszych występów znalazły się tam na czas!